17 oktober 2024
Op (de) T bij... David van Iersel - Pinxt
Buurman Kevin Peels van Evido Innovative Film Production gaf de de T-pot door aan David die met 24 uur in bedrijf (afgekort 24U) in ‘de Zaak’ is gevestigd. Een inspirerende ontmoetingsplek in de plint van gebouw TQ4 op Strijp-T.
Wat doet jouw organisatie?
“24U in bedrijf is een ondernemersplatform waar momenteel ruim 350 organisaties en ondernemers verbonden zijn en elkaar ontmoeten. Wij faciliteren de dialoog door op actieve wijze de verbinding te maken. Zo bieden we iedere ondernemer 50 tot 75 contactmomenten per jaar”, aldus David. “We zijn gevestigd in ‘De Zaak’ zoals we deze ontmoetingsplaats voor ondernemers noemen. Naast 24U zijn hier enkele samenwerkingspartners gevestigd waarmee we media zoals podcasts, video content en een online magazine maken en zo podium geven aan verhalen uit de regio”.
“De oorsprong van het bedrijf ligt op Strijp-S en via Boudie Hoogedeure heb ik kennis gemaakt met Strijp-T. Door het project waarin we twintig oud-Philipsmedewerkers interviewden, die het grootste deel van hun arbeidsleven in gebouw TQ hadden doorgebracht, raakte ik geïnspireerd door de verhalen en werd nóg meer verliefd op Strijp-T. Toen ik de kans kreeg een ruimte te huren waarin mijn eigen kantoor kon worden ondergebracht en ik – als het ware - een klein ecosysteem rondom mijn kernteam kon bouwen, hoefde ik niet lang na te denken. Vanuit hier is samenwerken met innovatieve en creatieve bedrijven zoveel makkelijker. Zo gaan we bijvoorbeeld vanaf januari in de tv-studio van SoMMedia starten met CLUB NXT Mediacafé speciaal voor young professionals en gaan we vanaf Strijp-T regelmatig ondernemersverhalen uitzenden”.
“Jouw netwerk werkt, kan ik beamen”, aldus Boudie. “Vanaf het begin dat Strijp-T in ontwikkeling was, ben ik komen ‘gluren bij de buren’ en heb in korte tijd met veel mensen en bedrijven kennisgemaakt. Een groot deel is inmiddels op Strijp-T gevestigd”.
David: “Wij geloven niet in logo’s maar in mensen. Dat maakt ons werk zo bijzonder en dankbaar. Een compliment dat we ooit kregen was dat één van onze leden aangaf veel kennis te hebben opgedaan, business te hebben gegenereerd maar er ook vriendschappen aan heeft overgehouden”.
Wat is jouw rol?
“Als inspirator en aanjager werk ik van ‘boven’ de organisatie om van daaruit de koers te bepalen. Ik sta inmiddels niet meer in de operatie. Die wordt dagelijks door een enthousiast team met een flexibele schil uitgevoerd.”
Bij wie wil je dat wij de volgende keer op de T gaan en waarom?
“Dan denk ik direct aan Rick Scholte van Sorama. Hij is een inspirerende, succesvolle ondernemer die het talent heeft innovatieve technologische wetenschap eenvoudig onder woorden te brengen. Zijn sterk groeiende, inmiddels internationaal werkende, organisatie werkt met zelfstandige ‘cellen’ in plaats van afdelingen.”